Bezpieczeństwo

Podstawa udanego wyjazdu kajakowego

Bezpieczeństwo to podstawa udanego wyjazdu. Cieszymy się, że doceniacie to wybierając podróże z nami. Jesteśmy pasjonatami kajakarstwa i sami spędzamy dużo czasu na wodzie, szkoląc się, zdobywając nowe umiejętności oraz eksplorując nowe miejsca z perspektywy kajaka.

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Pływamy na różnych akwenach i często zdarza się, że nie jesteśmy jedynymi uczestnikami ruchu wodnego. Poruszanie się po torach wodnych wymaga doświadczenia w nawigacji, znajomości przepisów i specjalistycznej wiedzy dotyczącej m.in. lokalnych warunków pogodowych, które mogę szybko się zmienić.

Umiejętności kajakowe rozwijamy w oparciu o system PSKK (Polski System Kwalifikacji Kajakowych) i BC (British Canoeing).


REGULARNE ĆWICZENIA RATOWNICZE

Bierzemy udział w regularnych ćwiczeniach bezpieczeństwa. Co roku organizujemy wewnętrzne kursy. Koncentrujemy się na technikach ratunkowych w przypadku wywrócenia kajaka i ćwiczymy bezpieczne holowanie zarówno w kanałach miejskich, jak i na otwartych wodach.

Korzystamy także z audytów i warsztatów prowadzonych przez zewnętrznych trenerów. Wychodzimy z założenia, że zawsze jest nad czym pracować i co poprawiać, a takie spotkania z osobami z zewnątrz wnoszą nowe spojrzenie na nasze procedury i nawyki.


KURSY PIERWSZEJ POMOCY

Szkolimy się regularnie z zakresu pierwszej pomocy. Każdy przewodnik ma podstawowe wyposażenie asekuracyjne, w tym rzutkę, patent holowniczy, apteczkę pierwszej pomocy oraz telefon.


WARUNKI ATMOSFERYCZNE

Nie pływamy podczas warunków, które stwarzają zagrożenie dla uczestników i przewodników. Jeżeli osoba prowadząca oceni w oparciu o dostępne prognozy pogody i warunki na miejscu, że istnieje niebezpieczeństwo, zmodyfikujemy trasę, wybierzemy alternatywny akwen lub skontaktujemy się z Wami i przełożymy termin wyjazdu lub zwrócimy wpłatę.


Required plugin "Meks Easy Photo Feed Widget" is required. Please install the plugin here. or read more detailed instruction about How to setup the plugin here